Get Adobe Flash player
Data i czas
Galeria

Prowadzimy Wf z klasą

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła brała udział w nowym programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „Wf z klasą”. Była to pierwsza edycja tego programu, która trwała cały rok i zakończyła się otrzymaniem certyfikatu dla naszej szkoły.

Celem programu była poprawa aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego oraz kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu.   W programie uczestniczyli: dyrektor (Marzena Mytych), koordynator (Grzegorz Serafin), nauczyciel Paweł Żądło oraz pomagali inni nauczyciele wychowania fizycznego. W programie należało przeprowadzić Szkolne Obrady Sportowe, które polegały na przeprowadzeniu debaty dotyczącej udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.  Innymi zadaniami które należało wykonać w programie to: (LAS) Lokalna Akcja Sportowa i Zadanie do wyboru. Wszystkie realizowane zadania były opisywane na blogu http://blogiceo.nq.pl/wfkolbuszowadolna/.

Więcej…

 

Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskim programie Szkoła z Klasą 2.0.Za wykonanie wszystkich zadań zdobyliśmy certyfikat . Celem programu jest zachęcenie do lepszego wykorzystania w uczeniu technologii informacyjno- komunikacyjnej (TIK),współpraca między nauczycielami i uczniami za pomocą Internetu oraz zebranie przykładów „dobrych praktyk”. W programie uczestniczyły: dyrektor (Marzena Mytych), koordynator (Agata Salamon) oraz zespół nauczycieli realizujących program (Maria Guźda, Anna Drewnicka, Małgorzata Lubera) .

Więcej…

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ISKIERKA” z Kolbuszowej Dolnej kolejny raz próbowało przełamywać stereotypy, tym razem realizując projekt „Wspinanie bez barier- aktywizacja społeczno- ruchowa osób z niepełnosprawnością intelektualną”. Projekt pochodził z programu „Akademia Kreatywności 2014” ogłoszonego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce”.

Więcej…