Get Adobe Flash player
Data i czas

Nieubłaganie zbliża się koniec roku szkolnego. W nagrodę za całoroczną pracę, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 17 czerwca pojechali na wycieczkę do Trzcinicy koło Jasła, gdzie znajduje się Karpacka Troja, Skansen Archeologiczny. Cały kompleks składa się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża.

 

Więcej…

 

Każdego roku, 22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole na co dzień staramy się dbać o Ziemię i środowisko, w którym żyjemy. Szczególnie jednak zaakcentowane to zostało 25 kwietnia, kiedy zajęcia dopołudniowe poświęcone były zagadnieniom związanym ze środowiskiem.

Więcej…

 

Wizyta gości z zagranicy w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej

Wizyta trwała od 2 do 6 grudnia 2013r. Był to czas cudowny, pełen wrażeń, wzruszeń, a przede wszystkim czas wzajemnego poznania się i dzielenia swoimi doświadczeniami  w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Goście reprezentowali szkoły, które wraz z nami biorą udział w projekcie Comenius „Formy działalności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych. Są to placówki oświatowe, które przeznaczone są dla uczniów z niepełnosprawnościami w różnym stopniu: Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă, Cluj Napoka (Rumunia), Új Esély Oktatási Központ, Edeleny (Węgry), Yaşama Sevinci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Turcja), Coleg Gwent Crosskeys Campus (Walia).

Więcej…