Get Adobe Flash player
Data i czas

Tydzień węgierski

7.10.2013r. – 11.10.2013r.

Cykl działań trwających od 07.10.2013 do 11.10.2013 miał za zadanie zapoznać  uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej z kulturą, kuchnią i sztuką Węgier. Uczniowie za pomocą prezentacji multimedialnej mogli poznać geografię kraju, dziedzictwo kulturalne w zakresie lokalnej sztuki rękodzieła i tradycji, oraz narodową kuchnię w powiązaniu z historią i dziejami Węgier. Podsumowaniem pokazu było poznanie hymnu tego państwa, oraz tradycyjnego tańca „ Czardasz”.

Więcej…

 

"TYDZIEŃ TURECKI"

30.IX. – 04.X. 2013 r.

W ramach realizacji zadań projektu „Comenius”, w dniach 30.IX. – 04.X., uczniowie a także pracownicy naszej szkoły, zapoznawali się z kulturą i najważniejszymi symbolami kraju naszego następnego „comeniusowego” partnera – TURCJI.

Poniedziałkowa prezentacja multimedialna dotycząca Turcji zaznajomiła uczniów z nowym krajem. Uczniowie poznali symbole narodowe tegoż kraju: wysłuchali hymnu i zapoznali się z ich barwami narodowymi. Prezentacja ukazała położenie geograficzne Turcji na świecie - także wzglądem Polski, oraz zobrazowała style architektoniczne Turcji, ukształtowanie terenu, faunę, florę i przepiękną przyrodę nowo poznawanego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z działań projektowych:

Więcej…