Get Adobe Flash player
Data i czas

Każdego roku, 22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole na co dzień staramy się dbać o Ziemię i środowisko, w którym żyjemy. Szczególnie jednak zaakcentowane to zostało 25 kwietnia, kiedy zajęcia dopołudniowe poświęcone były zagadnieniom związanym ze środowiskiem.

Więcej…

 

Wizyta gości z zagranicy w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej

Wizyta trwała od 2 do 6 grudnia 2013r. Był to czas cudowny, pełen wrażeń, wzruszeń, a przede wszystkim czas wzajemnego poznania się i dzielenia swoimi doświadczeniami  w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Goście reprezentowali szkoły, które wraz z nami biorą udział w projekcie Comenius „Formy działalności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych. Są to placówki oświatowe, które przeznaczone są dla uczniów z niepełnosprawnościami w różnym stopniu: Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă, Cluj Napoka (Rumunia), Új Esély Oktatási Központ, Edeleny (Węgry), Yaşama Sevinci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Turcja), Coleg Gwent Crosskeys Campus (Walia).

Więcej…

 

Tydzień węgierski

7.10.2013r. – 11.10.2013r.

Cykl działań trwających od 07.10.2013 do 11.10.2013 miał za zadanie zapoznać  uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej z kulturą, kuchnią i sztuką Węgier. Uczniowie za pomocą prezentacji multimedialnej mogli poznać geografię kraju, dziedzictwo kulturalne w zakresie lokalnej sztuki rękodzieła i tradycji, oraz narodową kuchnię w powiązaniu z historią i dziejami Węgier. Podsumowaniem pokazu było poznanie hymnu tego państwa, oraz tradycyjnego tańca „ Czardasz”.

Więcej…

 
Więcej artykułów…