Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

„TYDZIEŃ POLSKI”

9-12 WRZEŚNIA 2013 R.

 

Prezentacją multimedialną pt. „Polska piękna jak zawsze” rozpoczął się „Tydzień Polski” w ramach Europejskiego Programu „Comenius”. Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z historią Polski, symbolami narodowymi, kulturą, tradycją, kuchnią polską, postaciami sławnych Polaków, którzy w przeszłości i obecnie przyczyniają się do rozsławiania Polski, wysłuchali hymnu. Został im również przedstawiony harmonogram przebiegu „Tygodnia Polskiego” a koordynator programu "Comenius" Pani Jolanta Lubera zapoznała ich z jego założeniami.

 

W drugim dniu uczniowie wykonali (realizowali różne tematy artystyczne w zależności od inwencji nauczyciela danego przedmiotu) albumy, kokardy narodowe, flagi, godło, makijaż oraz manikiure w barwach narodowych. Realizowali również prace plastyczne, których inspiracją były projekty kwiatów Stanisława Wyspiańskiego do kościoła Franciszkanów
w Krakowie. Uczyli się na pamięć słów Mazurka Dąbrowskiego, słuchali muzyki polskich kompozytorów: Chopina, Moniuszki, Pendereckiego, a także utworów współczesnych zespołów rockowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się piosenki Budki Suflera
i Perfectu.

W środę na zajęcia zaproszono Panią Krystynę Mazurkiewicz – choreografa, instruktora tańca. Poprowadziła naukę tańców narodowych. Młodsi uczniowie poznali kroki taneczne „Krakowiaka”, natomiast starsi doskonalili umiejętności taneczne „Poloneza” przy utworze „Piękna nasza Polska cała” z repertuaru Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Kolejny dzień nosił nazwę „Polskie smaki”, czyli przyrządzanie typowych polskich potraw charakterystycznych dla naszego regionu – Lasowiaków. Uczyła nas gotować Pani Janina Olszowy – znawca i propagator kuchni kolbuszowskiej i nie tylko. Przyrządziliśmy pyszna zupę owocową tzw. „pamułę weryńską” oraz chrupiące bułeczki „proziaki”.

Piątek to ostatni dzień „Polskiego Tygodnia” w naszej szkole – Dzień Barw Narodowych. Uczniowie, nauczyciele i opiekunowie przyszli na zajęcia ubrani w barwy biało-czerwone. Na zakończenie odbyła się prezentacja wykonanych prac plastycznych.

Wszystkie zajęcia, w których wzięły udział dzieci pozwoliły im lepiej poznać Polskę, jako kraj ojczysty. Pobudziły ich wyobraźnię i pozwoliły udoskonalić warsztat plastyczny oraz wydobyły z nich zdolności artystyczne i kulinarne.

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji „Tygodnia Polskiego” zaproszonym gościom: Pani Janinie Olszowy i Pani Krystynie Mazurkiewicz, nauczycielom, opiekunom i całej braci uczniowskiej z naszej szkoły.

 

 

 

Ps. Przepisy na wykonane potrawy (wg przepisu Pani Janiny Olszowy)

PROZIAKI:

Składniki: 0,5 kg mąki pszennej, 0,5 łyżeczki sody, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka soli, 6 łyżek masła (200 g), 1 szklanka maślanki.

Wykonanie: Piekarnik nagrzać do 200⁰C, mąkę wymieszać z sodą, proszkiem do pieczenia, solą i cukrem. Zetrzeć na tarce o dużych oczkach schłodzone masło bezpośrednio na mąkę. Zagnieść ciasto dodając maślankę. Rozwałkować ciasto na grubość 2 cm. Wykrawać szklanką krążki. Bułeczki ułożyć na blasze do pieczenia wyłożonej papierem. Piec do zrumienienia ok. 15-20 min.

PAMUŁA WERYŃSKA:

Składniki: 5 dag suszonych owoców (jabłka, śliwki, gruszki), 25 dag świeżych owoców, 2 łyżki miodu, 3 łyżki śmietany, 2 łyżki mąki pszennej.

Wykonanie: Owoce suszone umyć i namoczyć. Ugotować razem ze świeżymi i przetrzeć. Podbić mąką ze śmietaną. Zagotować. Osłodzić miodem do smaku. Podawać do picia
z chlebem, proziakmi lub gotowanymi ziemniakami.

Poniżej zdjęcia. Zapraszamy do oglądania