Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

"TYDZIEŃ TURECKI"

30.IX. – 04.X. 2013 r.

W ramach realizacji zadań projektu „Comenius”, w dniach 30.IX. – 04.X., uczniowie a także pracownicy naszej szkoły, zapoznawali się z kulturą i najważniejszymi symbolami kraju naszego następnego „comeniusowego” partnera – TURCJI.

Poniedziałkowa prezentacja multimedialna dotycząca Turcji zaznajomiła uczniów z nowym krajem. Uczniowie poznali symbole narodowe tegoż kraju: wysłuchali hymnu i zapoznali się z ich barwami narodowymi. Prezentacja ukazała położenie geograficzne Turcji na świecie - także wzglądem Polski, oraz zobrazowała style architektoniczne Turcji, ukształtowanie terenu, faunę, florę i przepiękną przyrodę nowo poznawanego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z działań projektowych:

Drugi dzień poświęcony był pracom plastycznym. W zależności od swoich możliwości uczniowie ZSS w Kolbuszowej Dolnej, stosując różne techniki i style wykonywali flagę turecką lub prace wymagające większej inwencji twórczej jak np. wzorzyste dywany, budowle w stylu arabskim, mozaiki, świątynie.

W czwartek odbyła się wycieczka do restauracji tureckiej prowadzonej przez osoby rodem z Turcji. Bardzo podobał się wszystkim wystrój lokalu a kebab z baraniną na długo pozostawi miłe wspomnienie.

Filmy z wyjazdu na kebaby tureckie:

Uczniowie w trakcie tygodnia oglądali różnego rodzaju prezentacje i strony internetowe dotyczące zabytków, kultury, muzyki i żywności tureckiej. Młodsi uczniowie oglądali bajkę z motywami z dalekiego wschodu, gdzie mogli zapoznać się z barwną kulturą i wystrojem wnętrz.

Piątek to czas podsumowania: uczniowie oglądali przygotowaną wystawę prac, oglądali stroje ludowe, słuchali muzyki tureckiej.

Galeria: