Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Tydzień węgierski

7.10.2013r. – 11.10.2013r.

Cykl działań trwających od 07.10.2013 do 11.10.2013 miał za zadanie zapoznać  uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej z kulturą, kuchnią i sztuką Węgier. Uczniowie za pomocą prezentacji multimedialnej mogli poznać geografię kraju, dziedzictwo kulturalne w zakresie lokalnej sztuki rękodzieła i tradycji, oraz narodową kuchnię w powiązaniu z historią i dziejami Węgier. Podsumowaniem pokazu było poznanie hymnu tego państwa, oraz tradycyjnego tańca „ Czardasz”.

 

Dalsze działania miały za zadanie poznanie kuchni węgierskiej, poprzez wypieki regionalnych dań oraz ich konsumpcja. Sztukę tegoż kraju uczniowie zgłębiali poprzez samodzielne prace plastyczne z wykorzystaniem motywów Kaloscai i Matyó różnymi technikami, uwieńczone pokazem.

Galeria: