Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Od 1 – 5 czerwca gościliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół ze szkół partnerskich w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, projektu Comenius „Formy aktywności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych”. Przyjechali do nas nauczyciele wraz ze swoimi uczniami z czterech państw: Walii, Turcji, Węgier i Rumunii.

W pierwszy dzień po powitaniu pokazaliśmy wszystkim jak wygląda praca w naszej szkole, następnie odbyło się spotkanie koordynatorów, a w tym czasie uczniowie zaprzyjaźnionych szkół integrowali się przy wspólnej zabawie i rozgrywkach sportowych.

 

Po harcach nastąpił czas pracy, ponieważ wszyscy ćwiczyli swoje występy do festiwalu, a także wspólne wykonanie piosenki „We are the World”.

Po południu w MDK w Kolbuszowej nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przedstawili w formie krótkiego spektaklu historię naszego projektu. Nasi goście byli zachwyceni tym co zobaczyli, a i śmiechu było co nie miara.

Drugi i trzeci dzień przebiegł pod znakiem Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Piosenka jest dobra na wszystko”, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli zaprezentować się w piosence, a nasi zagraniczni goście również w tańcu i teatrze.

Podczas festiwalu miały miejsce zabawy z wodzirejem, konkursy, wspólne tańce, a także degustacja naszych regionalnych potraw.

Finałem festiwalu było wspólne odśpiewanie piosenki „We are the World”, która ma dla nas szczególne znaczenie, bo niesie za sobą ważne przesłanie, ze wszyscy jesteśmy dziećmi świata.

W kolejnym dniu nasi goście zapoznali się z zabytkami naszego pięknego miasta Krakowa, do którego udali się z wycieczką.

Ostatni dzień wizyty to wspólne spotkanie naszych uczniów i nauczycieli z przyjaciółmi z zagranicznych szkół, które miało miejsce na skansenie w Kolbuszowej. Nasi projektowi partnerzy zapoznali się z naszą wizytówką miasta - skansenem, odbył się również plener malarski oraz wspólny grill. Na koniec miało miejsce uroczyste wręczenie certyfikatów i pożegnanie. Były serdeczne uśmiechy, ale również łzy, bo każdy miał świadomość, że nasza przygoda się kończy. Wierzymy jednak, ze przyjaźnie, które się nawiązały przetrwają, a któż wie, może czekają nas kolejne wspólne przedsięwzięcia.