Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2015”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wyprawa – Poprawa”.  Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na rolę jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i gospodarowaniu odpadami komunalnymi w gminie. 18 września uczniowie klas starszych wraz z opiekunami, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki wyruszyli na spacer połączony z porządkowaniem terenu w okolicy naszej placówki.

Następnie poszczególne klasy, także młodsze, wykonały niebieskie pojemniki, które ustawione w salach lekcyjnych będą służyły na makulaturę zbieraną w ciągu całego roku szkolnego przez uczniów. Należy wspomnieć, że wykonanie pojemników było pierwszym warunkiem włączenia się do szkolnego konkursu na największą ilość zebranej makulatury przez każdą z klas.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom świadomość ekologiczna wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa będzie z każdym rokiem coraz większa, a środowisko - czystsze.