Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

W naszej szkole prowadzona jest z dziećmi potrzebującymi terapia logopedyczna. Uczniowie uczęszczają na zajęcia indywidualnie. W swojej pracy wykorzystujemy szereg metod i technik pracy
z dzieckiem upośledzonym umysłowo, jąkającym się, z opóźnionym rozwojem mowy, afazją rozwojową lub dyslalią czyli wadami wymowy. Pracujemy nad wspomaganiem komunikacji werbalnej, ale również nad wprowadzeniem i doskonaleniem wszelkich alternatywnych metod komunikacji.

 

Podczas zajęć logopedycznych wykonujemy szereg ćwiczeń:

- artykulacyjnych,

- oddechowych,

- fonacyjnych,

- słuchowych,

- wzbogacających zasób słownika czynnego i biernego,

- doskonalących słuch fonematyczny,

- poprawiających płynność mówienia,

- usprawniających technikę czytania

 

Podczas naszych ćwiczeń, oprócz wielu tradycyjnych metod, korzystamy z programów multimedialnych z serii "Logopedia" - Mówiące Obrazki, LogoGry , oraz innych programów komputerowych  które są dla dzieci nie lada atrakcją.