Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 

DZIEŃ TURCJI

Dnia 20 października zorganizowano w szkole Dzień Turcji w celu zapoznania uczniów z jednym z krajów partnerskich w programie Erasmus+. Mieli oni okazję zobaczyć prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego kraju: symbole narodowe, najważniejsze miasta, zabytki, położenie, stroje narodowe, sport, a także posłuchać muzyki tureckiej. Wykonali prace plastyczne prezentujące wzory dywanów tureckich, flagę narodową, meczety. Poznali też kilka podstawowych tureckich słów. Ponadto uczniowie zaprezentowali dwa tańce tureckie podczas, których ubrani byli w stroje narodowe poznanego kraju. Atrakcją była również degustacja tureckich przekąsek i potraw przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod okiem nauczycieli. Na koniec odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat Turcji.