Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 

DZIEŃ RUMUNII

W ramach realizacji projektu Erasmus+  4 listopada 2016r.  zorganizowano w szkole Dzień Rumunii. Uczniowie oglądając prezentację multimedialną poznawali Rumunię a dokładnie położenie geograficzne, symbole narodowe, stolice, najciekawsze miejsca, piękny krajobraz oraz tradycje i kulturę. Nie mogło zabraknąć Draculi w którego wcieliła się jedna z uczennic przenosząc nas w świat wampirów. Chłopcy zgodnie z wylosowaną przez siebie flagą podzielili się na dwie drużyny i rozegrali na boisku szkolnym mecz Polska : Rumunia. Dziewczęta uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych wykonując Martisor symbol przyjaźni, miłości, wdzięczności i szacunku oraz odwzorowywały rumuński haft ozdobny. Młodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć rumuńską bajkę Balanel si Miaunel –przygody kotka i szczeniaczka.

Na koniec odbyła się prezentacja prac dziewcząt oraz ogłoszenie wyniku meczu rozegranego przez chłopców. Wszyscy zostali nagrodzeni rumuńskimi smakołykami przygotowanymi przez samych uczniów pod okiem nauczycieli. Rumuńskie salami i papanasi wszystkim bardzo smakowało. Nauczyliśmy się kilka słów rumuńskich, a wszystko to by lepiej poznać naszych kolegów i koleżanki z CentrulScolarpentruEducatieIncluziva Cluj-Napoca z Rumunii.