Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 

 

 

DZIEŃ ANGLII

Dnia 22 listopada zorganizowano w szkole Dzień Anglii w celu zapoznania uczniów z jednym z krajów partnerskich w programie Erasmus+. Mieli oni okazję zobaczyć prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego kraju: symbole narodowe, najważniejsze miasta, zabytki, położenie, stroje narodowe, sport. Wykonali prace plastyczne prezentujące wzory symboli narodowych, flagę narodową, herby angielskich klubów piłkarskich, a także przedmioty znanych angielskich osób. Ponadto przez cały czas prezentacji i degustacji nad wszystkim czuwała Królowa Anglii w którą wcieliła się jedna z uczennic naszej szkoły. Jednym z punktów obchodów dnia Angielskiego było wykonanie przekąsek i hamburgerów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod okiem nauczycieli. Na koniec odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat Anglii.