Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

W dniu 24 listopada na terenie naszej szkoły w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Outdoor learning and sport activities” odbyły się aktywności sportowe na świeżym powietrzu z udziałem uczniów naszej szkoły i uczniów ZS nr 1 w Kolbuszowej: „Gra w bocce okazją do socjalizacji” oraz „Tor przeszkód – biegnę, uśmiecham się i znajduję przyjaciela”. W ramach aktywności uczniowie grali w bocce oraz pokonywali przygotowany przez nauczycieli tor przeszkód. Ważnym elementem działań było to, że uczniowie brali w nich udział występując w parach: uczeń z ZSS w Kolbuszowej Dolnej z uczniem z ZS nr 1 w Kolbuszowej. Dzięki temu byli motywowani do ścisłej współpracy, wzajemnego wspierania się i wzajemnej pomocy. Uczniowie wykazali się duża empatią, wzajemnym zrozumieniem i akceptacją. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz skromny słodki upominek.

Wyżej opisane zajęcia przygotowali nauczyciele będący członkami Zespołu projektowego Erasmus+ w naszej szkole zajmujący się realizacją projektu. Inspiracją były zajęcia, w których kilku nauczycieli brało udział podczas szkolenia w Rumunii, w listopadzie 2016r.