Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 

DZIEŃ PORTUGALII

Dnia 2 grudnia zorganizowano w szkole Dzień Portugalii w celu zapoznania uczniów z jednym z krajów partnerskich w programie Erasmus+. Mieli oni okazję zobaczyć prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego kraju: symbole narodowe, najważniejsze miasta ( wraz z wyspą Madera ), zabytki, położenie, stroje narodowe, sport, a także posłuchać muzyki portugalskiej ( fado ) . Wykonali prace plastyczne prezentujące wzory symboli narodowych, flagę narodową, sylwetki wybitnych Portugalczyków . Poznali też kilka podstawowych portugalskich słów. Ponadto uczniowie zaprezentowali walkę z bykiem ( torridę ),w której ubrani byli w stroje narodowe poznanego kraju. Atrakcją była również degustacja portugalskich przekąsek ( tapas ) i potraw przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod okiem nauczycieli. Na koniec odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat Portugalii.