Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

Marsz Mikołajkowy

Dzień 6 grudnia 2016r. był szczególnym dniem w naszej szkole, ponieważ odbył się Marsz Mikołajkowy. Nasi uczniowie wraz z kolegami z Gimnazjum  nr 1 w Kolbuszowej wzięli udział w aktywności na świeżym powietrzu „Szukamy skarbów i nowego przyjaciela”. Ich zadaniem było przejście przygotowanej przez nauczycieli trasy i odnalezienie ukrytych prezentów. Szukane kolorowe paczuszki były dość nietypowe, ponieważ zawierały różne obrazki oraz słowa, z których po zakończonym biegu uczniowie układali bardzo ważne życiowe sentencje. Ukrytymi prezentami były wartości życiowe takie jak: rodzina, przyjaźń, miłość, dobroć, itp. Na koniec spotkania przybył do nas prawdziwy św. Mikołaj, który obdarował wszystkich  prezentami.  To przedsięwzięcie pozwoliło uczniom poznać nowych kolegów i podjąć wspólne działania, a kilkoro uczniów z Gimnazjum nr 1 zdeklarowało chęć częstszych odwiedzin naszej szkoły.

Pomysł na wyżej opisane działanie zaczerpnęliśmy od nauczycieli szkoły partnerskiej w Rumunii, podczas listopadowego szkolenia, w którym kilku nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział.