Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 


16 grudnia 2016r. w naszej szkole zorganizowano Dzień Włoski, którego celem było zapoznanie uczniów z kolejnym krajem partnerskim projektu Erasmus. Dzień ten przebiegał 2-etapowo. Najpierw sześcioro uczniów zostało zapoznanych z tematyką dnia, następnie przebrali się w koszulki w kolorach włoskiej flagi i jako „delegacja z Włoch - Sycylii” odwiedzili wraz z opiekunami każdą z klas zapoznając uczniów z najistotniejszymi informacjami na temat tego państwa: godło, flagą, kształt państwa włoskiego,  jego położenie i położenie Sycylii.  Ponadto „Włosi” opowiedzieli uczniom jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w ich kraju. Następnie zaproszono każdą z klas do wspólnego wykonania włoskiej pizzy. Po jej upieczeniu i konsumpcji odbyło się spotkanie wszystkich uczniów na szkolnym korytarzu, gdzie przeprowadzono quiz wiedzy o Italii. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał pomarańczę, wszak Sycylia to wyspa pomarańczy. Następnie odbyło się spotkanie z Befaną  - włoską  wróżką czy raczej wiedźmą ,inaczej staruszką  z dużym, haczykowatym nosem latającą  na miotle, roznoszącą włoskim  dzieciom prezenty w nocy z 5 na 6 stycznia. Prezenty wrzuca do skarpet. Nasza szkolna Befana wszystkim uczniom rozdała deser, mini -  panettone z bakaliami z dodatkiem czekolady i likieru. Po spotkaniu, wszystkich uczniów zaproszono na włoski obiad czyli spaghetti.