Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

Międzynarodowe spotkanie projektowe i Krótkoterminowy program szkoleniowy

w Ozdebir Ozel Egitim Uygulama Merkezi 1. Kademe w Kocaeli

W dniach 16 – 20 stycznia 2017r. odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe  i Krótkoterminowy Program Szkoleniowy w Ozdebir Ozel Egitim Uygulama Merkezi 1. Kademe w Kocaeli na terenie Turcji. Wizyta w tureckiej szkole zrealizowana została w ramach projektu Erasmus+ “Outdoor learning and sport activities”.

Dyrektor wraz z nauczycielami brali udział w szkoleniach, w których prezentowane były metody i formy pracy na zajęciach sportowych na świeżym powietrzu z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie (autystycznych) przy udziale rodziców uczniów. Ze względu na deszczową pogodę szkolenie miało miejsce na hali sportowej, na której odbywały się następujące aktywności sportowe: wyścigi rzędów, tory przeszkód, zabawy ruchowe. We wszystkich dyscyplinach uczniom autystycznym partnerowali ich rodzice.

 

Ponadto wszyscy uczestniczący w szkoleniu brali udział w lekcjach otwartych prowadzonych przez tureckich nauczycieli oraz sami prowadzili zajęcia dla tureckich uczniów autystycznych.

Koordynator i nauczyciel uczestniczący w spotkaniu projektowym dyskutowali wraz z innymi przedstawicielami partnerskich szkół nad pracami prowadzonymi przez grupę projektową oraz komunikacją pomiędzy partnerami. Ponadto rozmawiali o kwestionariuszach satysfakcji dla nauczycieli, rodziców i uczniów uczestniczących w realizacji projektu. Kolejnym punktem dyskusji było prowadzenie strony projektowej na Facebooku z opisem działań, umieszczanie zdjęć i filmów.

Ponadto obydwie grupy nauczycieli zapoznane zostały ze specyfiką szkoły organizującej wizytę, edukacją specjalną w Turcji oraz zwiedziły inne szkoły zajmujące się kształceniem uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Odbyło się spotkanie  z majorem miasta i dyrektorem edukacji. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią i kulturą najbliższego regionu.

Podczas spotkania w Turcji zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności przydatne nam w dalszej pracy oraz pracowaliśmy nad prawidłowym przebiegiem działań projektowych.  To co wynieśliśmy ze spotkania wykorzystamy w pracy z uczniami naszej szkoły. Już niebawem zostaną zorganizowane aktywności sportowe na świeżym powietrzu dla naszych uczniów, w których wezmą udział ich rodzice.