Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

 

 

 

Miło jest spędzać czas z rodzicami, a zwłaszcza gdy spędza się go tak aktywnie, jak miało to miejsce 29 kwietnia w naszej szkole. W tym dniu uczniowie przyjechali razem ze swoimi rodzicami, aby w ramach projektu Erasmus+ „Outdoor learning and sport activities”, wspólnie pobawić się, pograć na świeżym powietrzu i nawet niezbyt sprzyjająca aura nie była w stanie nam przeszkodzić. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom jak kiedyś, gdy nie było komputerów, tabletów i telefonów komórkowych, bawili się ich rodzice. Wszyscy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe w zależności od  szkoły, do której uczęszcza dziecko. I tak:

- pierwsza grupa to podopieczni szkoły podstawowej wspólnie z rodzicami– którzy – w ramach tematu „Podwórkowe wspomnienia naszych rodziców" - poznali następujące zabawy:  „Ciuciubabkę”, „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy” oraz „Myszka Miki gra w guziki”

- druga grupa – gimnazjaliści i ich rodzice – po zabawach wstępnych mających zintegrować grupę („Woda… Ląd”, „Uciekaj myszko do dziury…”) mieli możliwość zagrać w „Klasy” oraz „Piwko … przeciwko”; temat przewodni dla tej grupy wiekowe to „Szybciej, wyżej, dalej...
z rodzicami"

- trzecią grupę stanowili najstarsi uczniowie ze szkoły przysposabiającej do pracy oczywiście z rodzicami, którzy musieli wykazać się spostrzegawczością, zręcznością i dodatkowo orientacją w terenie, ponieważ na nich czekała „Zabawa terenowa -  podchody”.

Wszystkie wyżej wymienione aktywności  zostały przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły, którzy także włączali się w nie.  Oczywiście gry  były dostosowane do możliwości i predyspozycji  uczniów i ich rodziców, tak aby każdy dobrze się bawił  w miłej atmosferze.   Dla uczniów ciekawe było poznanie zabaw i gier z lat dzieciństwa ich rodziców, zwłaszcza że może uda się je wykorzystać podczas wspólnych spotkań z rówieśnikami. Rodzicom miło było patrzeć jak ich pociechy – wspólnie z nimi – bawią się tak, jak oni bawili się kiedyś, bez telefonów, tabletów, itp. Podczas wszystkich zabaw śmiechu było co niemiara, a wspólnie spędzony czas jest czymś bezcennym. Na pamiątkę każda para (rodzic ze swoją pociechą) otrzymała dyplom, co zresztą zostało utrwalone na wspólnym zdjęciu. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem: było coś na gorąco i coś na słodko.

 

Wszystkim Rodzicom, którzy w tym dniu wspólnie ze swoimi Pociechami włączyli się w proponowane zabawy i gry na świeżym powietrzu –serdecznie dziękujemy!!!