Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Już po raz drugi w dniach 17-18-09-2017roku dzieci i młodzież niepełnosprawna miała okazję spotkać się i żeglować na jeziorze Solińskim. To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka” w Kolbuszowej Dolnej organizowana wespół z UKS „Żagielek” Lipie.

Tegoroczna impreza pt. „Żagle łączą Niepełnosprawnych” jest kontynuacją ubiegłorocznej pod nazwą „Podkarpacki dzień dziecka pod żaglami dla dzieci niepełnosprawnych województwa podkarpackiego”. Oboje miały na celu popularyzację żeglarstwa wśród osób niepełnosprawnych. W tym roku z zajęć  z żeglarstwa skorzystało 20osób niepełnosprawnych z czterech powiatów województwa podkarpackiego. W ciągu dwóch dni młodzi adepci żeglarstwa szkolili się pod bacznym okiem kadry z UKS Żagielek i Stowarzyszenia Fregata – żeglując  na łodziach kabinowych po jeziorze Solińskim. Dzieci i opiekunowie wraz z kadrą byli zakwaterowani w Pensjonacie „Szeptucha” znajdując tam miłą, rodzinną atmosferę do nauki i wypoczynku. W drugim dniu oprócz szkolenia żeglarskiego udało nam się w drodze powrotnej zwiedzić i zdobyć dużo interesujących informacji z zakresu wypału węgla drzewnego w retortach(piecach specjalnie do tego przygotowanych). Jest to jeden z zawodów zanikających już na terenie Bieszczadów.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka” w Kolbuszowej Dolnej składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania przedsięwzięcia zarówno w kwestii organizacyjnej jak i finansowej.

Ahoj do zobaczenia za rok!