Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dniu Jabłka i Marchewki”, kolejnej akcji promującej zdrowe odżywianie, a w szczególności włączanie do codziennej diety warzyw i owoców.

 

Każda klasa została zaangażowana do czynnego udziału w akcji. Od samego rana uczniowie wraz z nauczycielami projektowali i wykonywali stroje z różnych dostępnych materiałów, by przebrać przedstawiciela swojej klasy za jabłko albo marchewkę. Po ciężkiej pracy, mogliśmy w końcu podziwiać jej efekty. W rytm muzyki, nasi przebierańcy prezentowali swoje stroje…były brawa, śmiechy i świetna zabawa… Jury w składzie: pani Jolanta Lubera , Edyta Sidor i Krystian Mokrzycki (uczniowie) miało wyłonić zwycięzców. Podczas długich obrad jury, uczniowie  mogli skosztować pieczone jabłka i marchewki przygotowane przez p. Dagmarę Niedziółkę i klasę P1. Gdy już wszyscy skosztowali zdrowych smakołyków,  przyszedł czas ogłoszenia wyników.  Miss Marchewki została Faustyna Pokrzywa z kl.B1, zaś Misterem Jabłka został Marcin Rumak z klasy A1. Zwycięzcy otrzymali bukiet świeżych warzyw, zaś każdy uczestnik- słodką przekąskę.

W tym dniu w szkole było nie tylko kolorowo, ale również zdrowo.

Agnieszka Książek

Barbara Kaźmierczak