Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas kultywowania tradycji chrześcijańskiej, ale także ludowej. Nieodłączną częścią tej tradycji są wspólne spotkania. Uczniowie naszej szkoły, Dyrekcja, wszyscy pracownicy oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych szkół spotkali się 22 grudnia 2017r. na integracyjnym spotkaniu opłatkowym dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Spotkanie zostało zorganizowane w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Rozpoczęła je pani dyrektor Marzena Mytych, która wszystkich serdecznie powitała. Następnie pan dr Janusz Radwański,  adiunkt muzealny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, przybliżył w interesujący sposób zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Odbył się również konkurs plastyczny, którego tematem było „Moje Boże Narodzenie”. Dzieci i młodzież za pomocą rysunku mogli przedstawić jak wyobrażają sobie Święta, jak chcieliby, aby one wyglądały. Po części konkursowej, wszyscy włączyli się  do wspólnego przygotowania świątecznego stołu. Kiedy stół był już odświętnie nakryty, a harcerze ze szkolnej DH „Łaziki” wnieśli Betlejemskie Światło Pokoju,  ksiądz proboszcz Lucjan Szumierz rozpoczął  uroczystą wieczerzę odczytaniem słowa Bożego i złożeniem świątecznych życzeń. Po wspólnym połamaniu się opłatkiem przez wszystkich uczestników tego wyjątkowego spotkania i złożeniu sobie życzeń, na stole pojawiły się świąteczne potrawy: barszcz biały z ziemniakami, barszcz czerwony z uszkami, pierogi, kompot a także różne słodkości. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem i wręczeniem upominków.

Miła atmosfera panująca podczas spotkania wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, ale także   uwrażliwiła na potrzeby drugiego człowieka.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki środkom finansowym pozyskanym z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.