Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

16 stycznia 2018r. podczas uroczystej Galii nastąpiło ogłoszenie wyników XI Wojewódzkiego Konkursu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia”. Ale po kolei… Już po raz jedenasty Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej był organizatorem wojewódzkiego konkursu plastyczno – muzycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Bezpośrednio odpowiedzialne za przebieg konkursu były panie: Teresa Plis, Agata Oleniacz i Agnieszka Kiełb.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną wybraną przez siebie kolędą bądź – w kategorii muzycznej – zaprezentować kolędę lub pastorałkę. Jak każdego roku, do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczestników. Gościliśmy dzieci i młodzież wraz z opiekunami placówek z Brzozowa, Frysztaka, Krosna, Mielca, Rzeszowa, Mrowli, Grębowa, Ropczyc, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega, Ustrzyk Dolnych, Strzyżowa. Prace w kategorii plastycznej zostały do nas już wcześniej nadesłane i ocenione przez komisję w składzie:
- pani Katarzyna Cesarz (kustosz Muzeum im. kardynała Kozłowieckiego
w Hucie Komorowskiej) – przewodnicząca komisji,

 

- pani Magdalena Biesiadecka – nauczyciel w ZS nr1 z zamiłowania fotografik,
- ks. Krzysztof Wilczyński – studiuje teologię praktyczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i pisze doktorat na temat ekologii w papieskim nauczaniu.
Komisja spośród wielu nadesłanych prac musiała wybrać najciekawsze, które spełniały kryteria regulaminu. Nagrodzeni w tej kategorii zostali:

  • szkoła podstawowa:

I Paweł Skrzyński - SOSW  w Mielcu

II Andżelika Nycz – ZSS im. UNICEF w Rzeszowie

III Jakub Grabowski - Stowarzyszenie „Dla Was” działające przy SOSW
w Mielcu

  • gimnazjum oraz klasy siódme szkoły podstawowej:

I Mikołaj Wargacki - Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu

II Julia Adamska - SOSW w Brzozowie

III Krystian Piskorowski - SOSW  w Rudniku nad Sanem

  • uczniowie klas ponadgimnazjalnych   - młodzież:

I Dorota Toczek – SOSW w Brzozowie

II Monika Rakoczy - SOSW Strzyżowie

III Aneta Wołoszyn – SOSW w  Rudniku nad Sanem

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Konkursowe występy młodych artystów w kategorii muzycznej odbyły się 16 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, a przysłuchiwała się im komisja w składzie:
- pani Monika Haptaś – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie wokalu, przewodnicząca komisji

- pani Anna Kwas – wokalistka zespołu „Wczorajszy” i HUDACY , laureatka wielu konkursów i przeglądów wokalnych

- pan Jarosław Mazur – nauczyciel przedmiotu muzyka, założyciel zespołów folkowych KOCIRBA i HUDACY, z zamiłowania fotografik.

Po wysłuchaniu ciekawych interpretacji kolęd i pastorałek, komisja przyznała następujące miejsca:

  • szkoła podstawowa:

I Marta Pokrzywa -  ZSS Kolbuszowa Dolna

II Aleksandra Szczepanik - SOSW Krosno

III Daria Lorenc -  SOSW Brzozów

  • gimnazjum:

I Norbert Tomaka -  ZSS  im. UNICEF Rzeszów

II Mateusz Gniewek - ZSS Kolbuszowa Dolna

III Izabela Bąba -  PZPSW Mielec

  • uczniowie klas ponadgimnazjalnych   - młodzież:

I Yessica Motyl  - PZPSW Mielec

II Justyna Kłeczek - ZSS  im. UNICEF Rzeszów

III Dominik Surdej - ZSS Kolbuszowa Dolna.

Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia.

Ogłoszenie wyników, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród miało miejsce podczas uroczystej Galii w obecności wielu osób, wśród których miło było nam gościć: Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Jana Wątrobę, Posła na Sejm RP pana  Zbigniewa Chmielowca, ks. Dziekana Kazimierza Osaka, Marszałka  Województwa Podkarpackiego pana Bogdana Romaniuka, Wojewodę Województwa Podkarpackiego pana Piotra Pilcha,  Dyrektora Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pana Macieja Szymańskiego, Starostę Powiatu Kolbuszowskiego pana Wojciecha Cebulę, Przewodniczącego Rady Powiatu pana Mieczysława Burka, Burmistrza Kolbuszowej pana Jana Zubę, Dyrektora PPP w Kolbuszowej panią Dorotę Frankiewicz, Dyrektora SOSW w Mrowli panią Elżbietę Świder, przedstawicieli lokalnych mediów. Galę poprowadziła pani Jolanta Lubera, która powitała zaproszonych gości, a następnie uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali świąteczne przedstawienie „Stara bombka” (opiekunowie: M. Tetlak, A. Oleniacz, A. Kiełb),  zaś oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalny (opiekun: Cz. Łopata).  Po części artystycznej, pani dyrektor Marzena Mytych wraz z zaproszonymi gośćmi nagrodziła zwycięzców, a laureaci kategorii muzycznej z każdej grupy wiekowej jeszcze raz zaprezentowali swoje utwory. Zaś prace plastyczne można było podziwiać na przygotowanej wystawie.

Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom dziękujemy za udział
w Konkursie i zapraszamy za rok!!!