Get Adobe Flash player
Data i czas

 

W dniach 8 – 12 maja 2017r. odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe i Krótkoterminowy Program Szkoleniowy w IC Ninni Cassarà w Partinico na Sycylii. To kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+ “Outdoor learning and sport activities” realizowanego w naszej szkole.

3 nauczycieli brało udział w szkoleniach mających na celu ukazanie nauczania włączającego uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w szkołach ogólnodostępnych. Szkolenia te, zgodnie z założeniem projektu dotyczyły form i metod wykorzystywanych na zajęciach sportowych, w których mogą brać udział również uczniowie ze szczególnymi potrzebami. Pedagodzy poznawali dyscypliny, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy: kolarstwo, szachy w plenerze, yoga, vortex i inne. Pokazano jak wielką role przywiązuje się w szkole włoskiej do relaksacji uczniów oraz zajęć w plenerze. Podkreślano również rolę uczniów pełnosprawnych we wsparciu ich kolegów ze specjalnymi potrzebami. Uczniowie szkoły podczas wspólnych spotkań prezentowali swoje uzdolnienia i umiejętności nie tylko sportowe, ale również artystyczne. Koordynator i nauczyciel uczestniczący w spotkaniu projektowym wraz z przedstawicielami krajów partnerskich ustalali przyszłe spotkania oraz dyskutowali nad stroną Facebook i eTwinning projektu oraz sprawną komunikacją między koordynatorami. Ponadto wszystkie szkoły prezentowały filmy video ukazujące aktywności uczniów przy współpracy z rodzicami oraz uczniami szkół ogólnodostępnych. Działania te realizowane były w każdej szkole biorącej udział w przedsięwzięciu. Na koniec planowano upowszechnianie rezultatów projektu.

Więcej…

 

 

Międzynarodowe spotkanie projektowe i Krótkoterminowy program szkoleniowy

w Ozdebir Ozel Egitim Uygulama Merkezi 1. Kademe w Kocaeli

W dniach 16 – 20 stycznia 2017r. odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe  i Krótkoterminowy Program Szkoleniowy w Ozdebir Ozel Egitim Uygulama Merkezi 1. Kademe w Kocaeli na terenie Turcji. Wizyta w tureckiej szkole zrealizowana została w ramach projektu Erasmus+ “Outdoor learning and sport activities”.

Dyrektor wraz z nauczycielami brali udział w szkoleniach, w których prezentowane były metody i formy pracy na zajęciach sportowych na świeżym powietrzu z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie (autystycznych) przy udziale rodziców uczniów. Ze względu na deszczową pogodę szkolenie miało miejsce na hali sportowej, na której odbywały się następujące aktywności sportowe: wyścigi rzędów, tory przeszkód, zabawy ruchowe. We wszystkich dyscyplinach uczniom autystycznym partnerowali ich rodzice.

Więcej…

 

Międzynarodowe spotkanie projektowe i Krótkoterminowy program szkoleniowy w Centrul Şcolar Pentru Educație Incluzivă w Cluj-Napoka.

W dniach 7-11 listopada 2016r. dyrektor naszej szkoły wraz z dwoma nauczycielami wzięli udział w Krótkoterminowym szkoleniu dla pracowników. W tym samym czasie odbywało się Międzynarodowe spotkanie projektowe, w którym uczestniczyli koordynator projektu wraz z drugim nauczycielem. Obydwa spotkania zostały zorganizowane przez  Centrul Şcolar Pentru Educație Incluzivă w Cluj-Napoka, w Rumunii. Szkoła ta jest koordynatorem całego projektu „Outdoor learning and sport activities”.

Więcej…