Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Od 1 – 5 czerwca gościliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół ze szkół partnerskich w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, projektu Comenius „Formy aktywności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych”. Przyjechali do nas nauczyciele wraz ze swoimi uczniami z czterech państw: Walii, Turcji, Węgier i Rumunii.

W pierwszy dzień po powitaniu pokazaliśmy wszystkim jak wygląda praca w naszej szkole, następnie odbyło się spotkanie koordynatorów, a w tym czasie uczniowie zaprzyjaźnionych szkół integrowali się przy wspólnej zabawie i rozgrywkach sportowych.

Więcej…

 

W dniach 23-27 lutego 2015r. odbyła się już kolejna wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, tym razem w Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă w Cluj Napoka w Rumunii. Wzięły w nich udział następujące szkoły:, Új Esély Oktatási Központ, Edeleny (Węgry), Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Yaşama Sevinci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Turcja), Coleg Gwent Crosskeys Campus (Walia) oraz oczywiście szkoła gospodarzy.

Tydzień wspólnych działań upłynął bardzo szybko, a wszyscy partnerzy mieli ręce pełne roboty, ponieważ każda szkoła prowadziła lekcję otwartą dla pozostałych nauczycieli, dotyczącą zajęć artystycznych. Lekcje prowadzone były w szkole rumuńskiej z węgierskimi i rumuńskimi uczniami. Mimo bariery językowej wszyscy świetnie się porozumiewali, a czas upływał w miłej atmosferze.

Więcej…

 

Minął kolejny rok. Nadszedł czas podsumowań i spojrzenia wstecz. Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej miniony rok mogą nazwać rokiem pracowitym i przynoszącym wiele nowych doświadczeń. Miało to miejsce w wielu dziedzinach życia szkoły. Między innymi poprzez udział szkoły w międzynarodowym projekcie Comenius „Uczenie się przez całe życie”, który nosi tytuł „Formy działalności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych”.

Więcej…

 

Sprawozdanie z wizyty w szkole partnerskiej COLEG GWENT CROSSKEYS CAMPUS, Newport w Walii

W dniach 12 – 16 czerwca 2014r. odbyła się już trzecia wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej w partnerskiej szkole w Crosskeys w Walii, w ramach programu Comenius. Wzięły w nich udział następujące szkoły: Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă, Cluj Napoka (Rumunia), Új Esély Oktatási Központ, Edeleny (Węgry), Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Yaşama Sevinci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Turcja), Coleg Gwent Crosskeys Campus (Walia).

Więcej…

 

Sprawozdanie z wizyty w ramach projektu Comenius „Uczenie się przez całe życie” – Formy działalności artystycznej w rozwoju osób niepełnosprawnych.

W podróż do Węgier wyruszyliśmy 23 marca 2014r. Przed nami było kolejne spotkanie szkół partnerskich w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Tym razem w wizycie brali udział nie tylko nauczyciele naszej szkoły, ale również uczniowie. Byliśmy bardzo podekscytowani tym co nas czekało. Liczyliśmy na niezapomniane wrażenia, nawiązanie nowych przyjaźni, zdobycie nowych doświadczeń związanych z pracą. Dla naszych uczniów była to okazja do poznania nowego kraju, jego kultury, języka, a także okazja do poznania kolegów z partnerskiej szkoły.

Więcej…

 
Więcej artykułów…