Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Realizacja projektu  „Aktywna turystyka – świadome zagospodarowanie czasu wolnego”- została zakończona. Projekt był realizowany od marca do lipca dla 15- osobowej grupy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a w ramach wolontariatu odpowiedzialne za niego były panie: Agnieszka Draus, Agnieszka Kiełb, Katarzyna Skupińska, Aneta Sobolewska (opiekunowie koła ekologicznego). Podczas trwania projektu odbyły się zajęcia prowadzone przez opiekunów koła dotyczące celu projektu, sposobów jego realizacji oraz podstawowych informacji na temat turystyki.

Więcej…

 

Szkolne koło ekologiczne we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka” w Kolbuszowej Dolnej zorganizowało dla uczniów szkoły konkurs „Zbieraj makulaturę – ratuj naturę” trwający od października 2015r. do czerwca 2016r.

Więcej…

 

W dniu 18 maja 2015r. nasi uczniowie: Aneta Bajor, Agata Bieleń, Patrycja Skiba, Michał Kołacz, Tomasz Śmieszek, wraz z opiekunami: Agnieszką Draus i Katarzyną Skupińską brali udział w III Wojewódzkich Warsztatach Plastycznych "ECO - Plastykon – Moda z odzysku" w SOSW w Mrowli.

Więcej…

 

W dniu 20 kwietnia 2016r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji zaprosiliśmy pana Marka Świądera z Nadleśnictwa Głogów Małopolski. Pan leśniczy przedstawił prezentację na temat „Las – zwierzęta i rośliny”, podczas której uczniowie dowiedzieli się jak zmienia się las, dlaczego należy o niego dbać, jakie korzyści czerpie człowiek z lasu.

Więcej…

 

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2015”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wyprawa – Poprawa”.  Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na rolę jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i gospodarowaniu odpadami komunalnymi w gminie. 18 września uczniowie klas starszych wraz z opiekunami, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki wyruszyli na spacer połączony z porządkowaniem terenu w okolicy naszej placówki.

Więcej…